تماس با مدیریت: 09124776854
لوگو اسنو سرویس 24

چرا چراغ قرمز پکیج روشن می شود بوتان-ایران رادیاتور و ..

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
خانه » چرا چراغ قرمز پکیج روشن می شود بوتان-ایران رادیاتور و ..
علت‌های گوناگونی می‌تواند باعث روشن شدن چراغ قرمز پکیج شوند که هرکدام از آن‌ها را در این مقاله از اسنو سرویس 24 بررسی خواهیم کرد.
چرا چراغ قرمز پکیج روشن می شود بوتان-ایران رادیاتور و ..

چرا چراغ قرمز پکیج روشن می‌شود؟!

احتمالاً برای شما هم پیش‌آمده باشد که چراغ قرمز پکیج شما روشن و خاموش می‌شود. ممکن است در صورت احساس نگرانی کنید اما علت این اتفاق را ندانید.

به طور کلی باید به شما بگوییم که علت‌های گوناگونی می‌تواند باعث روشن شدن چراغ قرمز پکیج شوند که هرکدام از آن‌ها ممکن است نشان‌دهنده بروز مشکلی در دستگاه پکیج شما در منزل و یا محل کارتان باشد.

در این بخش از مقالات، ما قرار است درباره علت روشن و خاموش شدن چراغ قرمز انواع پکیج‌ها، اعم از گلدیران، بوتان و ایران رادیاتور صحبت کنیم. در صورت تمایل تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید. همچنین برای درخواست خدمات و سرویس پکیج خودتان می‌توانید روی خدمات تعمیر پکیج کلیک کنید. تکنسین‌های اسنو سرویس 24 در کمتر از 24 دقیقه در محل حضور دارند.

روشن شدن چراغ قرمز پکیج
روشن شدن چراغ قرمز پکیج

روشن شدن چراغ قرمز پکیج

اگر بخواهیم به‌صورت کلی این موضوع را بررسی کنیم که چرا چراغ قرمز پکیج روشن می‌شود، دلایل متعددی را باید موردبحث و بررسی قرار دهیم.

یکی از شایع‌ترین دلایلی که باعث روشن شدن چراغ قرمز پکیج می‌شود این است که پس از راه اندازی پکیج، پکیج به‌درستی کار نکند و درست راه‌اندازی نشود. در اغلب مواقع با راه اندازی مجدد پکیج و ریست کردن آن، چراغ قرمز خاموش خواهد شد. البته در این شرایط به‌طورکلی، روشن بودن چراغ قرمز پکیج بسته به عددی که بالای آن قرار گرفته است، دلایل متفاوتی خواهد داشت.

بعضی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در پکیج‌های مختلف روی دهد، شامل مشکل در ترموستات، ضعف در سیستم ارت، خراب شدن نوک الکترود، یا مشکلات گوناگون در سایر کابل‌های برق است.

با توجه به نوع پکیج شما و مارک آن و همچنین با دقت بر سایر اشکالاتی که علاوه بر روشن شدن چراغ قرمز پکیج وجود دارد، به بانک اطلاعاتی سیستم مراجعه کنید و با توجه به نوع مشکل، به حل آن بپردازید.

در ادامه این مقاله آموزشی به بررسی علت‌های روشن بودن چراغ قرمز، در پکیج‌های بوتان، ایران رادیاتور و گلدیران خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج‌ های بوتان
علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج‌ های بوتان

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج‌ های بوتان

شاید بتوان گفت از بین دلایل متعددی که باعث ایجاد چنین مشکلی در پکیج‌های بوتان می‌شود، قطع شدن گاز ورودی دستگاه مهم‌ترین دلیل می‌باشد. در چنین شرایطی، شما با خاموشی پکیج بوتان خود مواجه خواهید شد. علاوه بر آن، چراغ قرمز پکیج نیز روشن باقی خواهد ماند.

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند منجر به روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان شود، برق دستگاه است، که احتمالاً قطع‌شده است. گاهی با بررسی برق دستگاه می‌توانید متوجه شوید که چرا چراغ قرمز پکیج شما روشن مانده است.

در برخی از مواقع، دلیلی که می‌تواند این مسئله را در پکیج‌های بوتان رقم بزند، کاهش فشار بار سیستم شماست. با کم شدن فشار در دستگاه بوتان، شما شاهد روشن شدن چراغ قرمز پکیج خواهید بود.

علاوه بر پایین آمدن فشار بار پکیج‌های بوتان، بروز مشکلات مختلف در فن دستگاه نیز امکان روشن شدن چراغ قرمز را در پکیج شما ایجاد خواهند کرد. بنابراین باید به فن دستگاه هم توجه کافی داشته باشید.

دلایل دیگر روشن شدن چراغ قرمز پکیج‌ های بوتان

اگر بخواهیم دلایل دیگری را در چنین زمینه‌ای بررسی کنیم، باید به این نکته اشاره‌کنیم که ایراد در ntc که مرتبط با سیستم گرمایشی باشد هم می‌تواند این مسئله را در پکیج بوتان ایراد کند. به‌طورکلی تشکیل نشدن درست شعله از نکات مهمی است که هنگام روشن شدن چراغ قرمز پکیج باید موردتوجه قرارداد.

گاهی ممکن است سوختن برد کنترل دستگاه بوتان شما، از کار کردن دستگاه جلوگیری کرده و در عوض با روشن کردن چراغ قرمز پکیج، شمارا نگران کند. در این شرایط دستگاه شما تقریباً هیچ عملیاتی را نمی‌تواند انجام دهد.

به طور کلی درصورتی‌که در پکیج‌های بوتان شاهد روشن ماندن چراغ قرمز دستگاه شدید، قبل از هر اقدامی، حتماً به بررسی علت ایجاد آن بپردازید. می‌توانید از کارشناسان خبره نیز در این زمینه کمک بگیرید.

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج ‌های گلدیران

نمونه دیگری از پکیج‌هایی که ممکن است با روشن شدن چراغ قرمز آن غافلگیر شوید، پکیج‌های گلدیران است. همان‌طور که در مطالب فوق گفتیم، باید مجدداً تکرار کنیم که درصورتی‌که با روشن شدن چراغ قرمز پکیج‌های گلدیران مواجه شدید، ابتدا سیستم را ریست کرده و مجدداً راه‌اندازی کنید. درصورتی‌که پس‌ازاینکار هنوز هم چراغ قرمز بود، باید به کدهای خطای مربوط به پکیج مراجعه کنید.

ضعیف بودن جرقه پکیج و روشن نشدن آن به چنین دلیلی، می‌تواند منجر به روشن شدن چراغ قرمز پکیج شود. درصورتی‌که سیستم را خاموش و سپس روشن کردید و هنوز با چنین مشکلی روبه‌رو بودید، علت را باید از قسمت‌های دیگری جویا شوید. اشکال در سیم ارت و یا ترانس جرقه زن ممکن است شمارا به حل این ایراد کمک کند.

از طرفی ضعیف بودن جرقه پکیج شما، می‌تواند به علت خراب شدن میله یون و یا ایراد در کابل‌های برق شما باشد. بنابراین باید به بررسی هرکدام از این مسائل بپردازید تا مشکل سیستم خود را برطرف کنید.

از دیگر مشکلاتی که ممکن است باعث روشن شدن چراغ قرمز پکیج گلدیران شود، مشکل در لوله آب گرم خروجی و یا بالا رفتن بیشتر از میزان دمای مبدل است.

شکسته بودن الکترود تشخیص‌دهنده جرقه، پایین بودن فشار دستگاه گلدیران، حسگر دمای پکیج گلدیران، یخ‌زدگی سیستم گرمایش پکیج گلدیران از دیگر دلایلی است که روشن شدن چراغ قرمز پکیج شمارا رقم خواهد زد.

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج‌ های ایران رادیاتور

قبل از هر چیز باید بگوییم که در این عنوان، برای ذکر کردن علت‌های مختلف روشن شدن چراغ پکیج ایران رادیاتور، همانند پکیج‌های گلدیران و بوتان، ابتدا سیستم خود را ریست کنید. ممکن است با این کار مشکل روشن شدن چراغ قرمز پکیج شما برطرف شود.

درصورتی‌که پکیج ایران رادیاتور خود را ریست کردید اما مشکل برطرف نشد، علت‌های دیگر را باید موردبررسی و تحقیق قرار دهید.

کم بودن فشار آب در پکیج ایران رادیاتور و یا عدم تنظیم بودن یون تشخیص شعله مواردی است که می‌تواند باعث روشن شدن چراغ قرمز باشد. بنابراین می‌توانید با دقت در این زمینه به حل مشکل بپردازید.

از دیگر مواردی که باید بررسی شود، باز نبودن شیر گاز ورودی، سالم نبودن برد الکترود، رسوب گرفتن به ای پاس، سوخته بودن پمپ، جوش آوردن سیستم به علت جرم گرفتن مبدل و یا گیرپاژ کردن پمپ، تمیز نبودن منافذ خروج گاز جرقه زن و …. موارد دیگری هستند که باعث می‌شود چراغ سیستم شما روشن بماند.

به‌طورکلی باید ذکر کنیم که چه در سیستم‌های گلدیران و چه در پکیج‌های ایران رادیاتور، همانند سیستم‌های بوتان، درصورتی‌که مشاهده کردید، چراغ قرمز پکیج شما روشن می‌شود، حتماً قبل از هر اقدامی علت آن را پیگیری کنید؛ چراکه ممکن است با اقدامات بی‌پایه، به سیستم خود آسیب‌های ثانویه وارد کنید که غیرقابل‌جبران باشد. ضمناً در صورت لزوم، حتماً از افراد متخصص بهره بگیرید.

سخن پایانی

در این بخش از مقالات، در مورد موضوعی بسیار مهم و شایع صحبت کردیم که احتمالاً برای اغلب افراد اتفاق افتاده باشد. ممکن است در پکیج‌های محل کار یا منزل خود، دیده باشید که چراغ قرمز سیستم، روشن‌شده و یا چشمک می‌زند.

این اتفاق ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود که در مطالب فوق به توضیح آن‌ها پرداختیم. در پکیج‌های مختلف گلدیران، بوتان و یا ایران رادیاتور چراغ قرمز پکیج با توجه به علت‌های متفاوتی ایجاد می‌شود.

در هر صورت، درصورتی‌که با چنین مشکلی مواجه شدید، ابتدا سیستم خود را خاموش و سپس روشن کنید. این کار ممکن است باعث خاموش شدن چراغ قرمز شود.

اگر این مشکل حل نشد، باید به بررسی مشکلات دیگر در سیستم خود بپردازید. سعی کنید در این راه از افراد متخصص بهره ببرید.

فهرست مطالب

شاید از این مقاله‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *