برای خدمات سرویس و تعمیر فن کویل تماس بگیرید.

سرویس و تعمیر فن کویل

در این بخش از خدمات اسنو سرویس 24 قرار است درباره یکی از مسائل بسیار مهم، یعنی خدمات سرویس و تعمیر فن کویل صحبت کنیم.

این روزهای تابستانی در شهرهایی مانند تهران بسیار گرم و عذاب آور شده است. بدون شک داشتن سیستم‌های سرمازای مناسب مانند فن کویل می‌تواند اوقات روز را برای بسیاری از ما خوشایندتر کنند. بااین‌حال استفاده از این سیستم‌ها نیازمند نگهداری مناسب و سرویس‌دهی مرتب و منظم نیز هست. در این مقاله می‌خواهیم اطلاعات مختصری را در مورد سرویس و تعمیر فن کویل به شما ارائه دهیم، پس با اسنو سرویس ۲۴ همراه باشید.

فن کویل چیست؟

فن کویل یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه و تعدیل دما اتاق است که به‌طورکلی از دو بخش تشکیل‌شده است: یک فن و یک کویل. بخش کویل، فن کویل معمولاً شامل لوله‌های مسی است و دارای پره‌های آلومینیومی می‌باشد. فن کویل‌ها یکی از برترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که سیستم سرمازا و گرمازا دارند. یعنی هم برای زمستان مناسب هستند و هم برای تابستان. این یکی از اصلی‌ترین مواردی است که باعث محبوبیت فن کویل‌ها می‌شود. برای تعمیر فن کویل خود می‌توانید با متخصصان اسنو سرویس 24 تماس حاصل نمایید.

آشنایی مختصر با نحوه کار فن کویل

بیشتر فن کویل‌ها 2 لوله دارند، که وظیفه انتقال آب را بر عهده‌دارند. در فن کویل‌ها آب سرد چیلر و آب گرم دیگ به‌وسیله پمپ‌ها جاری‌شده و می‌توانند در زمستان هوای اتاق را گرم کنند و در تابستان، هوای خنک را وارد اتاق کنند.

انواع فن کویل

به‌طورکلی، فن کویل‌ها انواع مختلف و گوناگونی دارند که می‌توان آنها را بر اساس 3 ملاک دسته‌بندی کرد. این سه ملاک از قرار زیر هستند. 

  1. روکار-توکار: برخی فن کویل‌ها روکار هستند و برخی دیگر توکار. 
  2. محل نصب: فن کویل‌ها براساس اینکه در چه جایگاهی نصب می‌شوند، سه نوع دارند: دیواری، سقفی و زمینی. 
  3. سرمایش-گرمایش: برخی فن کویل‌ها سیستم سرمازا، برخی سیستم گرمازا و برخی هر دو نوع سیستم را دارند.

در این بخش از اسنو سرویس ۲۴ قرار است درباره یکی از مسائل بسیار مهم، یعنی خدمات تعمیر پکیج صحبت کنیم.قبل از هر چیز باید بگوییم که اسنو سرویس ۲۴، برای تعمیر پکیج در ۲۴ ساعت شبانه روز در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

در ادامه این مطلب در مورد خدمات تعمیر پکیج با شما بیشتر صحبت خواهیم کرد. در صورتی که در زمینه تعمیر پکیج، مشکلی دارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

سرویس و تعمیر فن کویل

فن کویل، در عین سادگی، عملکرد پیچیده‌ای دارد. بنابراین درصورتی‌که با هر نوع اختلال در عملکرد آن مواجه شدید بهتر است تعمیر آن را به یک فرد متخصص بسپارید. علاوه بر تعمیر، سرویس‌دهی مرتب نیز کاملاً ضروری است و می‌تواند هزینه‌های شما برای تعمیر را کمتر کند. تعمیر فن کویل بسیار کار حساسی است. پس باید به خاطر داشته باشید که کمک گرفتن از افراد نابلد و آماتور ممکن است ضررهای جبران‌ناپذیری بزند. برای نصب، سرویس و تعمیر فن کویل به متخصص نیاز دارید.

سرویس فن کویل

عیب‌یابی از فن کویل قدم اصلی برای تعمیر فن کویل است. تشخیص مهم‌تر از درمان است. عیب‌یابی فن کویل باید به‌درستی صورت گیرد تا مشکل به خوبی برطرف شود. بنابراین باید به سرویس به‌موقع به فن کویل نهایت دقت را داشته باشید. 
سرویس و تعمیر فن کویل 3 خدمات را شامل می‌شود: سرویس فیلترهای فن کویل، اسیدشویی فن کویل، هواگیری فن کویل.
  1. سرویس فیلترهای فن کویل: فیلترهای هوا در فن کویل‌ها جزو مواردی هستند که نیازمند سرویس و تعویض هستند. فیلترها با جذب گردوخاک، به‌مرور کارایی خود را از دست می‌دهند و دیگر نمی‌توانند مفید باشند.
  2. اسیدشویی فن کویل: وقتی رسوب، در سیستم بیش‌ازحد مجاز شود، لازم است که با اسید شویی این مشکل برطرف شود.
  3. هواگیری فن کویل: اگر در انجام فعالیت فن کویل حرارتی اختلال ایجاد شود، گرمایش و سرمایش محیط به خوبی انجام نمی‌شود. که یکی از اصلی‌ترین دلایل این اتفاق، ورود هوا به داخل فن کویل است و لازم است که از آن هواگیری شود.
 
 

سرویس به‌موقع فن کویل مزایای ویژه‌ای دارد

سرویس و تعمیر فن کویل می‌تواند برای شما مزایای مفیدی داشته باشد که به برخی از مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

  • کاهش مصرف انرژی توسط دستگاه و متعاقباً افزایش طول عمر آن 
  • پاک شدن فیلترها و تمیزی بیشتر هوای داخل اتاق 
  • تنظیم میزان خروجی فن کویل 
  • کاهش هزینه‌هایی مانند برق مصرفی توسط دستگاه

سخن آخر

سرویس و تعمیر فن کویل باعث افزایش کارایی آن می‌شود. تعمیر و سرویس فن کویل بسیار تخصصی است، به شکلی که حتی نحوه هواگیری فن کویل‌های زمینی با سقفی نیز متفاوت است. متخصصان ما در اسنو سرویس 24 آمادگی این را دارند که تمامی خدمات موردنظر را برای سرویس و تعمیر فن کویل‌های شما ارائه دهند.

تمامی خدمات مربوط به تعمیر کولر گازی اسنو سرویس 24