برای خدمات سرویس و تعمیر داکت اسپلیت تماس بگیرید.

برای خدمات سرویس و تعمیر داکت اسپلیت تماس بگیرید.

سرویس و تعمیر داکت اسپلیت

در این بخش از خدمات اسنو سرویس 24 قرار است درباره یکی از مسائل بسیار مهم، یعنی خدمات سرویس و تعمیر داکت اسپلیت صحبت کنیم.

بسیاری از ما با استفاده مداوم از وسایل سرمازا در فصل گرما، این سیستم‌ها را تحت‌فشار زیاد قرار می‌دهیم. بدیهی است که نمی‌توان انتظار داشت میزان استفاده از این دستگاه‌ها را کم کرد، اما می‌توان با تعمیر و سرویس مرتب و افزایش آگاهی خود در حوزه نگهداری از آنها، هزینه‌های خود را کاهش داد. وسایل سرما زا نیازمند سرویس‌دهی هستند تا بتوانند به خوبی کار کنند. اما این موضوع در کشور ما ایران هنوز به‌عنوان یک فعالیت ضروری، جایگاه خود را به‌دست نیاورده است. به شکلی که می‌بینیم سرویس این دستگاه‌ها چند سال به تعویق می‌افتد. 

در این میان، یکی از دستگاه‌های سرمایشی که مورداستفاده قرار می‌گیرد و محبوبیت بالایی نز دارد، داکت اسپلیت است که ما در این مطلب از اسنو سرویس ۲۴ قصد داریم شمارا تا حدودی با سرویس و تعمیر داکت اسپلیت آشنا کنیم.

اجزای داکت اسپلیت

داکت اسپلیت یک دستگاه دو جزئی است. این بخش‌ها شامل بخش بیرونی (که به آن کندانسور می‌گویند) و بخش درونی (که به آن اوپراتور می‌گویند) هستند. سرویس و تعمیر داکت اسپلیت می‌تواند شامل قسمت‌هایی از هر دو بخش بشود.

انواع داکت اسپلیت

داکت اسپلیت‌ها ازنظر نوع نصب و نوع گاز فریون به‌کاررفته در آنها، به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند:

داکت اسپلیت کانالی: کندانسور این نوع داکت اسپلیت‌ها بر روی پشت‌بام قرار دارد و با استفاده از کانال‌های مخصوصی از راه سقف و زیر کندانسور، هوای مطبوع را وارد اتاق می‌کند.

داکت اسپلیت کاستی: این نوع داکت اسپلیت‌ها در فضای داخل اتاق قرار دارند و می‌توانند در فصل زمستان هوا را گرم و در فصل تابستان هوای اتاق را سرد کنند.

انواع خرابی‌های احتمالی داکت اسپلیت

داکت اسپلیت شما می‌تواند یکی یا چند تا از مشکلات زیر را داشته باشد که برای برطرف کردن‌شان نیازمند وجود یک فرد متخصص و مسلط به تعمیر داکت اسپلیت هستید. این خرابی‌ها عبارت‌اند از:

  • ممکن است داکت اسپلیت باد سرد نزند. 
  • ریموت کنترل نتواند عمل کند. 
  • در فصل سرما، سیستم گرمایشی عمل نکند. وجود صدای ناهنجار در پنل داخلی داکت اسپلیت. 
  • هنگام کارکرد، آب‌ریزش داشته باشد. 
  • به‌محض روشن شدن، پیغام ارور بدهد. 
  • پنل داخلی‌اش یخ بزند.
در صورت مشاهده هر یک از مشکلات بالا، بهتر است با یک فرد متخصص مشاوره کنید. ما در اسنو سرویس 24 آمادگی این را داریم که در هرروزی از هفته خدمات تعمیر داکت اسپلیت موردنیاز شمارا ارائه دهیم.

چرا به سرویس دوره‌ای نیاز دارد؟

داکت اسپلیت نیازمند سرویس و شارژ گاز دوره‌ای است و دلیل آن این است که با سرویس و شستشوی کندانسور و اپراتور، هوا به خوبی در جریان می‌افتد و باعث بالا رفتن راندمان کاری دستگاه شما شده و درنتیجه منجر به سرمای بسیار بیشتر و استراحت بیشتر موتور و کمتر شدن مصرف انرژی می‌شود که امری بسیار مفید برای دستگاه شما است. همچنین سرویس دوره‌ای باعث سالم و بدون نقص ماندن دستگاه می‌شود و این امر در کاهش هزینه‌های تعمیر بسیار مؤثر است. به‌علاوه، افزایش طول عمر دستگاه از دیگر مزایای سرویس دوره‌ای تعمیر داکت اسپلیت است. همچنین به علت رشد قارچ‌ها، سیستم می‌تواند بوی بدی از خود ساطع کند، که با سرویس کردن قابل‌رفع است.
 
 

انواع سرویس‌ها

شارژ گاز داکت اسپلیت: شارژ گاز اگر در زمان مناسب انجام نشود، می‌تواند زمینه‌ساز بروز مشکلات جدی شود. شارژ گاز در ابتدای نصب نیز باید صورت گیرد. به‌علاوه برای مشخص شدن میزان فعلی گاز موجود در دستگاه نیز به یک متخصص نیاز است. 

فیلترها، کویل‌ها و پره‌های داکت اسپلیت به‌طور مرتب نیاز به سرویس و نگهداری و تعمیر داکت اسپلیت دارند.

چرا اواپراتور یخ می‌زند؟

اگر اوپراتور یخ می‌زند، یعنی سرما کم است و به عبارت دیگر شارژ گاز از حد نرمال پایین‌تر است. برای برطرف کردن آن باید فیلترها را چک کنید، گاز را شارژ کنید و نشتی احتمالی سیستم را برطرف کنید.

تعمیر داکت اسپلیت

هر نوع داکت اسپلیت 10 تا 12 قطعه داخلی دارد، با توجه به مشکل بروز کرده در عملکرد داکت اسپلیت، تعمیرات مختلفی می‌تواند ارائه گردد. تعمیر داکت اسپلیت های مربوط به برندهای مختلف به شکل مشابهی انجام می‌شود.

کلام آخر

استفاده از داکت اسپلیت می‌تواند تحمل این روزهای گرم تابستانی را برای هر یک از ما آسان‌تر کند، اما خود این سیستم‌ها نیازمند رسیدگی و تعمیر هستند، که در این مقاله سعی بر آن بود که برخی از سرویس‌ها و تعمیرات موردنیاز داکت اسپلیت ازنظر گذرانده شود. در آخر باید توجه داشته باشید که سپردن کار سرویس و تعمیر داکت اسپلیت به افراد غیرمتخصص می‌تواند مشکلات جبران‌ناپذیری را به سیستم شما وارد کند.

تمامی خدمات مربوط به تعمیر کولر گازی اسنو سرویس 24