خانه » خدمات اسنو سرویس 24 » تعمیر کولرگازی ? نمایندگی خدمات و سرویس » خدمات مسی لوله‌کشی توکار کولرگازی

برای خدمات مسی لوله‌کشی توکار کولرگازی تماس بگیرید.

برای خدمات مسی لوله‌کشی توکار کولرگازی تماس بگیرید.

لوله‌کشی توکار کولرگازی

در این بخش از خدمات اسنو سرویس 24 قرار است درباره یکی از مسائل بسیار مهم، یعنی خدمات لوله‌کشی توکار کولرگازی صحبت کنیم. شاید اگر به سال‌های اولیه ورود کولرگازی به بازار برگردید تعجب کنید که چقدر فضای داخلی ساختمان‌ها را زشت می‌کردند. این مشکل به خاطر وجود لوله‌های روکار بود. بنابراین سازندگان به فکر تبدیل لوله‌های روکار به لوله‌های توکار شدند. در این مطلب از اسنو سرویس ۲۴ قصد داریم شما را با لوله‌های توکار کولرگازی آشنا کنیم.

چرا باید برای کولرگازی لوله‌کشی انجام شود؟

کولرگازی و داکت اسپلیت از دو بخش تشکیل‌شده‌اند. یکی از این دو بخش در خارج از ساختمان یا فضای مربوطه تعبیه‌شده و دیگری در داخل اتاق قرار می‌گیرد. بدیهی است که ارتباط این دو بخش باید به‌وسیله لوله‌ها و کابل‌هایی برقرار شود در مورد لوله‌کشی کولرگازی باید به این نکته توجه داشت که لوله‌کشی کولرگازی هم برای ساختمان‌های قدیمی به‌کار می‌رود و هم برای ساختمان‌های نو ساخت؛ بنابراین از این نظر، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

لوله‌کشی روکار و لوله‌کشی توکار

این لوله‌ها در ابتدا در معرض دید بودند، چیزی که به آن روکار گفته می‌شود. لوله‌کشی روکار مشکلاتی ایجاد می‌کرد، ازجمله آب‌ریزش، نمای زشت، آسیب به دیوارها، آسیب‌پذیری به علت در دسترس بودن، اشغال فضای داخلی و … .
درصورتی‌که لوله‌های کولرگازی در داخل دیوار و یا سقف کارگذاری شده باشند، به آنها توکار گفته می‌شود. لوله‌کشی توکار مزیت‌هایی نسبت به لوله‌کشی روکار دارد: اشغال فضای کمتر، کاهش مصرف برق، قابلیت نصب در هر نقطه‌ای از فضای موردنظر، نمای بهتر پنل داخلی و قابلیت هماهنگی با دکوراسیون. 
لوله‌کشی توکار یکی از رویکردهای نو در مورد تأسیسات ساختمان است و در حال حاضر، بدون طراحی فضای مناسب برای لوله‌های توکار در ساختمان‌ها پایان کار صادر نمی‌شود. و برای انجام این کار ممنوعیت قانونی وجود دارد.
لوله‌کشی توکار کولرگازی و اسپلیت، یک امر بسیار حساس است. زیرا در معرض رطوبت و گردوغبار قرار گرفتن لوله‌ها می‌تواند سیکل سرمایش را دچار مشکل کند. بنابراین الزامیست که برای نصب این لوله‌ها به افراد متخصص مراجعه کنید و از خدمات آنها بهره‌مند شوید.

مشکلات احتمالی لوله‌کشی به‌وسیله یک فرد غیرمتخصص

لوله کشی کولر گازی از لوله کشی‌های دیگر در داخل ساختمان متفاوت است و نیازمند این است که فرد حتما در این زمینه متخصص باشد. برخی از مشکلات انجام لوله کشی توکار به وسیله یک فرد غیر حرفه‌ای عبارت اند از: له شدن و شکستن بخش‌های انتهایی بیرون از کار، در یک راستا نبودن لوله تخلیه و لوله‌های مسی، گرفتن لوله تخلیه و آب ریزی از لوله، انتخاب اشتباه سایز لوله.

لوله‌های کولرگازی

شاید برایتان جالب باشد بدانید که چرا در این لوله‌ها از فلز مس استفاده می‌شود. برخی از دلایل انتخاب فلز مس برای این لوله‌ها شامل موارد زیر است: خم‌کاری راحت، توانایی انتقال مناسب گاز، مقاومت بالای لوله‌های مسی، امکان تعمیر و جوشکاری، احتمال کمتر برای سولفاته زدن. 

لوله‌ها را پیش از کار گذاشتن عایق‌بندی می‌کنند تا احتمال آسیب را کاهش دهند و باعث خنک ماندن گاز داخل لوله‌ها شود. در ابتدا باید لوله‌ها را عایق‌بندی کرد و سپس باید آنها را از مسیر تعیین‌شده عبور داد. 

خم کردن لوله به‌صورت اصولی باید توسط افراد متخصص و به‌وسیله دستگاه خم کن انجام شود تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری شود.

دو مسیر لوله‌کشی مجزا

مسیر لوله‌کشی کولرگازی شامل دو مسیر مجزا از هم است. یک مسیر باعث اتصال دو پنل خارجی و داخلی به یکدیگر می‌شود. مسیر دیگر مسیر درین یا لوله فاضلاب کولرگازی است. کولرهای گازی با آب کار نمی‌کنند. ولی رطوبت هوا را دریافت می‌کنند و همین امر باعث می‌شود که آب در دستگاه جمع شود. این آب جمع شده در دستگاه باید از آن خارج شود و بنابراین به یک مسیر خروجی نیاز دارد. 

ما در گروه اسنو سرویس 24 ، افراد متخصصی داریم که آزمودگی لازم برای ارائه خدمات دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی شمارا دارند. 

کافی است تا با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

تمامی خدمات مربوط به تعمیر کولر گازی اسنو سرویس 24