تماس با مدیریت: 09124776854
لوگو اسنو سرویس 24

6 نکته که برای داشتن طول عمر بیشتر کولرگازی باید رعایت شود

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
خانه » 6 نکته که برای داشتن طول عمر بیشتر کولرگازی باید رعایت شود
برای آن‌که کولرگازی شما به شکل مطلوبی کارکرده و طول عمر بالایی داشته باشد، نکات مهمی وجود دارند که باید توجه بسیار زیادی داشته باشید.
6 نکته که برای داشتن طول عمر بیشتر کولرگازی باید رعایت شود

کولرگازی یکی از وسایل پرکاربرد در منزل است که از آن برای سرمایش محیط خانه استفاده می‌شود. امروزه برندهای بسیار زیادی درزمینه طراحی و ساخت کولرگازی فعالیت دارند و از سوی دیگر شاهد آن هستیم که دستگاه‌های بسیار زیادی در طول سال طراحی و تولید می‌شوند.

البته این نکته نیز لازم به ذکر است که به‌صورت کلی ظرافت تکنولوژی و همین‌طور قطعات گران، باعث شده تا قیمت نهایی کولرهای گازی بسیار بالا باشد و به همین دلیل افرادی که کولرگازی دارند باید به بهترین شکل ممکن از دستگاه‌های خود مراقبت کرده و جلوی خرابی‌های احتمالی آن را بگیرند.

برای آن‌که کولرگازی شما به شکل مطلوبی کارکرده و طول عمر بالایی داشته باشد، نکات مهمی وجود دارند که باید به آن‌ها توجه بسیار زیادی داشته باشید و این نکات را در نظر بگیرید.

در این مطلب قصد داریم تا نکات بسیار مهمی که باعث می‌شوند تا کولرگازی شما طول عمر بالایی داشته باشد و به شکل مطلوبی به‌کار خود ادامه دهد را بررسی کرده و به شما بیان کنیم که چگونه می‌توانید از کولرگازی خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، پس با ما همراه باشید. همچنین برای درخواست خدمات و سرویس کولر گازی خودتان می‌توانید روی خدمات تعمیر کولر گازی کلیک کنید. تکنسین‌های اسنو سرویس 24 در کمتر از 24 دقیقه در محل حضور دارند.

فیلترهای کولرگازی

یکی از مهم‌ترین بخش‌های کولرگازی که باید به آن توجه کرد و سرویس آن را به‌صورت دوره‌ای انجام داد فیلتر کولرگازی است.

توجه به فیلترهای کولرگازی باعث می‌شود تا عمر دستگاه به طرز چشمگیری افزایش پیداکرده و کولرگازی شما درست مثل روز اول خود با عملکرد فوق العاده ای به‌کار ادامه دهد.

شما باید هر یک یا دو ماه فیلترهای کولرگازی را درآورده و آن‌ها را کاملاً تمیز کنید، تا گردوغبار و ناخالصی‌هایی که از محیط جذب فیلتر شده تمیز و پاک شود. انجام فرآیند جدا کردن و شستن این فیلترها در هرماه می‌تواند باعث افزایش طول عمر کولرگازی شما شده و عملکرد آن را بهبود بخشد.

توجه به کندانسور و کمپرسور

دو بخش اصلی یک کولرگازی که باعث ایجاد سرما در محیط می‌شوند کمپرسور و کندانسور آن می‌باشند. وظیفه کمپرسور این است که با فشرده‌سازی گاز و قرارگیری آن در لوله‌های رادیاتور، فرآیند انتقال به کندانسور را انجام داده و باعث ایجاد سرمایش شود.

برای آن‌که عمر کولرگازی خود را افزایش دهید، لازم است تا چند نکته بسیار مهم را در رابطه با کندانسور و کمپرسور بدانید و به این نکات عمل کنید.

در وهله اول حتماً کندانسور را در زیر سایه قرار داده و مطمئن شوید که ساعات گرم روز، این قطعه زیر تابش مستقیم نور خورشید نباشد.

در هنگام انجام فرایند نصب کولرگازی به این نکته توجه کنید که کندانسور از هر طرف باید حداقل نیم متر با دیوار فاصله داشته باشد، زیرا این وسیله گرمای محیط داخلی را خارج می‌کند و درصورتی‌که به دیوار بیش‌ازحد نزدیک باشد، این گرما باعث می‌شود تا خود کمپرسور و کندانسور نیز گرم شده و به‌صورت کلی عملکرد کولرگازی مختل شود.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که به‌صورت دوره‌ای، هرچند ماه یک بار سعی کنید آب رادیات کولرگازی را تمیز کنید و گردوغبار بین رادیات آن را با شانه‌های مخصوص پاک‌کرده تا هوا راحت‌تر درون رادیاتور گردش کند. این کار نیز به افزایش طول عمر کولرگازی شما کمک می‌کند.

در هنگام نصب کندانسور حتماً آن را به‌صورت تراز نصب کنید، زیرا کج بودن کندانسور سبب می‌شود تا روغن به‌درستی در کمپرسور قرار نگرفته و به‌مرور زمان کمپرسور شما صدمات جدی دیده و همین‌طور سرمایش دستگاه شما به شکل اساسی آسیب ببیند.

سعی کنید همیشه دستگاه کولرگازی را ازنظر میزان گاز بررسی کرده و چک کنید که گاز آن در شرایط مناسبی قرار داشته باشد. میزان گاز دستگاه نه باید کمی باشد و نه خیلی زیاد. توجه به این موضوع نیز می‌تواند به بهبود عملکرد کولرگازی کمک کرده و کاری کند تا این دستگاه به‌صورت طولانی‌مدت بتواند سرمایش خانه شمارا بر عهده بگیرد.

تمیز کردن کویل ها

یکی دیگر از بخش‌های بسیار مهم کولرهای گازی، کویل های آن می‌باشند. کویل ها درواقع در داخل کندانسور و اپراتور قرار گرفته‌اند.

ماده مبدر درون کویل ها جریان دارد، بنابراین در حین روشن بودن دستگاه گردوغبار محیط را به خود جذب می‌کند. کثیف بودن کویل ها مانع از انتقال و جریان صحیح آن‌ها می‌شود و در بازدهی و عمر مفید کولر تأثیر منفی خواهد داشت.

به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم تا به‌صورت دوره‌ای با برس های نرم، آلودگی روی کویل ها را تمیز کنید. با تمیز نگه‌داشتن کویل هوا به خوبی و به‌صورت طولانی‌مدت می‌تواند جریان پیدا کند و کولرگازی عملکرد مطلوبی داشته باشد.

استفاده از عایق مناسب

یکی دیگر از پارامترهای بسیار مهم برای افزایش طول عمر کولرگازی استفاده از پوشش عایق مناسب است. لوله‌های درین در کولرگازی وظیفه انتقال ماده مبدر را برعهده داشته و این کار را انجام می‌دهند.

به همین دلیل باید با استفاده از عایق مناسب این لوله‌ها را در برابر پوسیدگی و زنگ‌زدگی حفاظت کرد تا عملکرد کولرگازی نیز به بهترین شکل ممکن صورت گیرد. علاوه بر این در مواقعی که از دستگاه استفاده نمی‌کنید، سعی کنید با پوشاندن کندانسور آن از این قطعه در برابر عوامل محیطی محافظت کنید. با داشتن عایق مناسب کولرگازی شما کمتر دچار استهلاک خواهد شد و شاهد طول عمر بسیار زیادی در دستگاهتان خواهید بود.

سرویس دوره‌ای کولرگازی

کولرهای گازی مثل هر دستگاه دیگری نیاز دارند تا سرویس‌های دوره‌ای بر روی آن‌ها انجام شود. اگر فرآیند سرویس کولرگازی خود را به افراد حرفه‌ای و متخصص بسپارید، می‌توانید به‌راحتی شاهد برطرف شدن تمامی ایرادات دستگاه خود در هر دوره شوید و همین موضوع سبب می‌شود تا کولرگازی شما طولانی‌تر عمر کرده و به‌سختی دچار خرابی و مشکل شود.

کاهش گرمای اضافی در محیط

وجود گرمای بیش‌ازاندازه در محیط باعث می‌شود تا کولرگازی شما مجبور شود که باقدرت بیشتری کار کند، تا بتواند دمای محیط را به حد مطلوبی برساند.

به همین دلیل در طولانی‌مدت ممکن است دستگاه شما آسیب‌های جدی ببیند و دچار مشکل شود. به همین خاطر متخصصین پیشنهاد می‌کنند که تا زمانی که قصد استفاده از کولرگازی را دارید، حتماً خودتان به‌صورت دستی دمای محیط را کاهش داده و از نفوذ گرما به داخل منزل جلوگیری کنید.

انجام این کار باعث می‌شود تا کولرگازی باقدرت کمتری سعی در خنک کردن محیط کند و همین موضوع به دستگاه شما کمک می‌کند تا طول عمر بالاتری داشته باشد. به‌عنوان‌مثال سعی کنید تا در روزهای گرم سال از نفوذ گرمای خارجی به داخل محیط جلوگیری کرده و یا در هنگام انجام فرآیند آشپزی با روشن کردن هود در آشپزخانه گرمای محیط را به خارج منتقل کنید. انجام این کار نیز به افزایش عمر مفید دستگاه شما کمک می‌کند.

فهرست مطالب

شاید از این مقاله‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *