تماس با مدیریت: 09124776854
لوگو اسنو سرویس 24

10 روش که عمر کولرگازی را زیاد می‌کند

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
خانه » 10 روش که عمر کولرگازی را زیاد می‌کند
کولرگازی یکی از مهم‌ترین وسایل سرمایشی و گرمایشی می‌باشد. نکات کاربردی بسیار مهمی وجود دارد که می‌توانیم طول عمر کولرگازی خود را افزایش دهیم. اسنو سرویس 24
10 روش که عمر کولر گازی را زیاد می کند

کولرگازی یکی از مهم‌ترین وسایل سرمایشی و گرمایشی خانه‌های مدرن می‌باشد و روزانه مدت‌زمان طولانی این دستگاه‌ها روشن بوده و دمای خانه را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. ظرافت در تکنولوژی و همین‌طور قیمت بالای این محصولات مدرن و خاص سبب شده تا توجه نکات ایمنی برای بهبود عملکرد، افزایش عمر کولرگازی و کاهش مصرف این محصولات معنی ویژه‌ای پیداکرده باشد.

نکات کاربردی بسیار مهمی وجود دارد که با انجام دادن آن می‌توانید طول عمر دستگاه کولرگازی خود را به طرز چشم‌گیری افزایش داده و به بهبود عملکرد آن کمک کنید. به‌خصوص اگر در مناطق گرمسیری زندگی می‌کنید و از کولرگازی بهره می‌برید، توجه به این نکات اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند، زیرا در این مناطق کولرهای گازی به دلیل گرما محیط مدت‌زمان بیشتری فعالیت می‌کنند و در طول روز تنها در زمان‌های بسیاری کوتاهی این دستگاه‌ها خاموش می‌شوند.

همین دلیل لازم است تا ساکنان این مناطق با دقت بسیار زیادی از کولرگازی های خود استفاده کنند و با رعایت کردن نکات مهم و کاربردی، طول عمر دستگاه خود را افزایش دهند.

در این مطلب قصد داریم تا شمارا با مهم‌ترین نکاتی که باعث افزایش طول عمر کولرگازی می‌شوند آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید تا نگاهی به این نکات کلیدی بیاندازیم و یک به یک آن‌ها را بررسی کنیم.

همچنین برای درخواست خدمات و سرویس کولر گازی خودتان می‌توانید روی خدمات تعمیر کولر گازی کلیک کنید. تکنسین‌های اسنو سرویس 24 در کمتر از 24 دقیقه در محل حضور دارند.

استفاده از کمپرسور مناسب

کمپرسور یکی از مهم‌ترین قطعات کولرگازی می‌باشد و باید با رعایت نکات بسیار مهمی به عملکرد این قطعه کمک کرد. در وهله اول اگر در مناطق گرمسیری زندگی می‌کنید و به توان بالاتر از 24000 btu برای کولرگازی خود نیاز ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از کمپرسورهای پیستونی استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا طول عمر دستگاه شما به طرز چشم‌گیری افزایش یابد.

کمپرسور و نور خورشید

تابش نور خورشید به کمپرسور می تواند عملکرد این قطعه را دچار مشکل کرده و باعث شود تا عمر کولر گازی شما کاهش پیدا کند. به همین دلیل پیشنهاد می‌ شود تا در وهله اول کمپرسور کولر گازی خود را در مقابل تابش نور خورشید قرار ندهید و به این موضوع نیز توجه کنید که هوا به درستی و به راحتی در کمپرسور جریان داشته باشد. توجه به این نکات می تواند به شما کمک کند تا طول عمر کمپرسور و کولر گازی خود را به شکل چشم گیری افزایش دهیم.

توجه به کندانسور کولرگازی

کندانسور کولرگازی نیز یکی از قطعات بسیار مهم این دستگاه می‌باشد که در هنگام سرویس کولرگازی باید به آن توجه بسیار زیادی شود. حتماً در هنگام سرویس کولر خود کندانسور کولرگازی را تمیز کنید تا هوا به خوبی در آن جریان پیدا کند.

با این کار هم طول عمر دستگاه شما افزایش پیدا خواهد کرد و هم در مصرف برق به طرز چشمگیری صرفه‌جویی خواهید کرد.

موضوع دیگری که در رابطه با کندانسور کولرگازی باید به آن توجه کنید، این است که این قطعه را در سایه و به‌دوراز نور خورشید قرار دهید تا با این کار هم از هدر رفت انرژی جلوگیری کرده و هم طول عمر کندانسور را افزایش دهید.

در محل نصب کولرگازی دقت کنید

اگر در هنگام نصب کولرگازی به نکات کاربردی مربوط به نصب این دستگاه دقت نکنید، ممکن است در طولانی‌مدت با مشکلات مختلفی مواجه شوید. یکی از مهم‌ترین نکات در هنگام نصب کولرگازی این است که حتماً محل نصب کولر را در مکانی قرار دهید که فضای مناسبی در پشت آن وجود داشته باشد تا فرایند گردش هوا بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

گردش هوا می‌تواند به افزایش طول عمر کولرگازی کمک کند و درصورتی‌که کولرگازی شما با کمبود فضا و نداشتن برآیند گردش مناسب مواجه باشد، سریعاً خراب‌شده و تعمیر کردن این دستگاه هزینه‌های سرسام‌آوری بر دوش شما قرار می‌دهد.

تعویض مرتب فیلتر کولرگازی

یک دیگر از بخش‌های بسیار مهم کولرگازی فیلتر آن می‌باشد. تعمیرکاران حرفه‌ای کولرگازی پیشنهاد می‌دهند که حتماً برنامه‌های منظم برای تعویض فیلتر کولرگازی خود داشته باشید و اگر هم این قطعه دچار مشکل شد، به‌سرعت آن را با فیلتر جدید تعویض کنید. این کار باعث می‌شود تا گردش هوای پاک در محیط به طرز چشمگیری افزایش پیداکرده و عمر کولرگازی نیز بالا رود.

سرویس کولرگازی در زمان مناسب

علاوه بر اینکه برای تعویض فیلتر کولرگازی خود برنامه‌ریزی دقیقی دارید، حتماً به زمان سرویس دستگاه خود نیز تعجب کنید. سرویس به‌موقع کولرگازی می‌تواند در بالا رفتن طول عمر آن تأثیر مستقیمی داشته باشد.

سرویس در زمان مناسب کولرگازی می‌تواند به شکل فوق العاده ای طول عمر دستگاه شمارا افزایش دهد، توجه به این نکات می‌تواند باعث شود که کولرگازی باکیفیت و دستگاه شما مانند روز اول به‌کار خود ادامه دهد.

کاهش فشار بر کولرگازی

هر میزانی که محیط خانه شما گرم باشد، به همان اندازه کولرگازی مجبور است انرژی زیادی را صرف سرد کردن خانه کند و این کار می‌تواند توان بسیار زیادی از کولرگازی را گرفته و در طولانی‌مدت آن را دچار مشکل کند.

یکی از موضوعات بسیار مهمی که می‌تواند به افزایش طول عمر کولرگازی کند این است که سعی کنید تا گرمای خانه خود را به‌صورت طبیعی کاهش دهید، به‌عنوان‌مثال جلوی تابش نور خورشید به خانه را گرفته، از چراغ‌هایی که گرمای زیادی تولید می‌کند استفاده نکرده و در هنگام آشپزی نیز حتماً از هود استفاده کنید.

تمامی این کارها به کولرگازی شما کمک می‌کند تا با صرف توان و انرژی کمتری محیط خانه را خنک کند و در طولانی‌مدت شاهد خرابی کمتری در این دستگاه باشید.

دادن زمان استراحت به کولرگازی

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که می‌تواند به شما کمک کند تا کولرگازی‌تان مثل روز اول کارکرده و طول عمر بالایی داشته باشد، دادن زمان‌های استراحت به دستگاه است. مسلماً هر دستگاهی اگر مدت‌زمان طولانی به‌صورت بی‌وقفه کار کند، سرعت آن دچار مشکل خواهد شد.

کولرگازی نیز از این قاعده مستثنا نیست و اگر بی‌وقفه از این دستگاه استفاده کنید، ممکن است که باگذشت مدت‌زمان طولانی، عمر دستگاه شما کاهش پیدا کند. به همین دلیل تعمیرکاران و سرویس کاران حرفه‌ای و باتجربه کولرگازی پیشنهاد می‌دهند که حتماً زمان‌هایی را نیز به برای استراحت به کولرگازی خود اختصاص دهید و آن را خاموش‌کنید. این کار می‌تواند به افزایش طول عمر دستگاه شما کمک کند.

اگر در مناطق گرمسیری زندگی می‌کنید این دادن وقت استراحت در زمان‌های مختلف به دستگاه کولرگازی می‌تواند به طرز فوق العاده ای عملکرد دستگاه را بهبود بخشیده و از خرابی‌های احتمالی آن جلوگیری کند.

وجود قابلیت اینورتر

قابلیت اینورتر یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کولرگازی به شمار می‌رود و دستگاه‌هایی که این ویژگی را دارند، عموماً دستگاه‌های با کیفیت‌تری به شمار می‌روند. اگر یک کولرگازی باقابلیت اینورتر داشته باشد، می‌توانید شاهد بالا رفتن راندمان کاری، کاهش مصرف برق، بالا رفتن طول عمر کولرگازی و… باشید.

اگر قصد خرید یک کولرگازی رادارید حتماً سعی کنید تا دستگاهی را خریداری کنید که قابلیت اینورتر در آن وجود داشته باشد تا بتوانید از مزایای این قابلیت استفاده کنید.

عدم توجه به مشکلات احتمالی دستگاه

کی از موضوعات بسیار مهمی که افراد عموماً به آن توجه نمی‌کنند، مشکلات کوچک و احتمالی دستگاه کولرگازی می‌باشد. موضوع حائز اهمیت است که باید به این مشکلات، هرچند کوچک و بی‌اهمیت، توجه داشت. نکته بسیار مهم این است که اگر کولرگازی شما مشکلات کوچکی دارد، سریعاً از تعمیرکار حرفه‌ای برای حل مشکلات استفاده کنید، زیرا بی‌توجهی به این مشکلات و خرابی‌ها می‌تواند در طولانی‌مدت عمر دستگاه شمارا کاهش دهد.

برای آنکه دستگاه شما به بهترین شکل ممکن تعمیر و سرویس شود، سعی کنید تا از تعمیرکاران مجرب و حرفه‌ای استفاده کنید.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به نکات کلیدی برای افزایش طول عمر کولرگازی انداخته و آن‌ها را بررسی کرده‌ایم. توجه به نکات کلیدی گفته‌شده می‌تواند به شما کمک کند تا دستگاه سالم و قدرتمندی داشته باشید. هر یک از این نکات بر اساس دانش و تجربه متخصصین حوزه سرویس و تعمیر کولرگازی استخراج‌شده است. با توجه به این نکات و رعایت آن‌ها می‌توانید عمر کولرگازی خود را افزایش داده و کاری کند تا این محصول مثل روز اول خود، باقدرت فوق‌العاده‌ای به فعالیت در منزلتان ادامه دهد.

فهرست مطالب

شاید از این مقاله‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *